24.června 2018

Německo vydřelo výhru 2:1 nad Švédskem. Zachránil ho až v nastavení Kroos perfektním přímým kopem  obrázek

Německo není na tomto šampionátu ve své kůži. Po prohře s Mexikem v prvním zápase to ani tentokrát nešlo hladce. Švédští fotbalisté vystavili dobrou obranu a Němci dlouho nemohli najít recept, jak se prosadit. Navíc ve 32. minutě prohrávali gólem, který vstřelil Toivonen. Do druhého poločasu už museli Němci přidat nějaké střelecké úspěchy, protože prohra v tomto zápase by je vyřadila ze hry. Už ve 48. minutě vyrovnal Reus, který míč usměrnil do brány sice šťastně kolenem, ale i takové góly se počítají. V nastaveném čase dokonal německý obrat Toni Kroos, který se chopil přímého kopu a po spolupráci s Reusem ho proměnil ve vysvobozující německou trefu. Německo tak porazilo Švédsko 2:1 a pro jistý postup ze základní skupiny musí v posledním zápase skupiny porazit Koreu.