22.června 2018

Zmar vicemistrů z Argentiny. Chorvaté si výhrou 3:0 zajistili postup do osmifinále obrázek

Místo poklidné výhry a vnesení klidu do hry po remíze s Islandem přišlo fiasko s Chorvatskem. Vicemistrům světa hrozí, že svou účast na mistrovství světa ukončí už v základní skupině, naopak Chorvatsko má postup do osmifinále už jistý.

První poločas gól nenabídl, ale příležitosti byly. Že to nebude jasné vítězství Argentiny bylo jasné už kdy v 5. minutě zahrozil Peričiš. Naopak ve 13. minutě Messi nahrál na Mezu, který ale nedokázal prostřelit obránce. Šance na obou stranách, ale gól žádný. Až hrubka Caballera v 53. minutě rozhodla o prvním gólu. Místo odkopu od brány se snažil o technický oblouček, ale jak to dopadlo můžete vidět ve videu. Následovala individuální akce Modriče která přinesla zvýšení na 2:0. Viditelně frustrovaní hráči Argentiny se uchylovali ke zbytečným faulům, což vyústilo v další gól a konečný stav 3:0.