20.června 2018

Ronaldo opět jediným skórujícím hráčem - tentokrát se prosadil hlavou. Portugalsko porazilo Maroko 1:0 obrázek

Cristiano Ronaldo se opět prosadil, narozdíl od předchozího zápasu skóroval tentokrát jen jednou a to už ve čtvrté minutě, kdy se dokázal při rohovém kopu uvolnit od obránce a hlavičkovat za záda bezmocného marockého golmana. Míč mu posadil na hlavu Moutinho a připsal si tak asistenci.

I přes rychlý první gól se hrál zápas ve slušném tempu, které zvolňovalo až ke konci druhého poločasu, kdy už si portugalští reprezentanti více hlídali výsledek než hráli fotbal. V posledních minutách jsme tak viděli brutální zdržování hry ze strany Portugalska. Reprezentanti Maroka naopak byli celou dobu velice aktivní a v obou poločasech dokonce zaznamenali vyšší procento držení míče. Ve druhém poločase byl poměr držení míče dokonce 57 : 43% pro Maroko. Problém ale měli maročané v efektivitě střelby a přesnosti zakončení, protože šancí na vstřelení gólu měli dost. Nakonec se ale žádná ze šancí Maroka neujala a utkání tak skončilo výsledkem 1:0.