20.června 2018

Vlastní gól k tomu chyba rozhodčích a Polsko prohrálo se Senegalem

Vlastní gól k tomu chyba rozhodčích a Polsko prohrálo se Senegalem obrázek

Polsko ještě nevyhrálo proti Africkému týmu na Mistrovství světa. A to se nezměnilo ani po utkání se Senegalem, kde bylo Polsko favoritem. Senegal zvítězil 2:1 a z utkání bere 3 cenné body.

Ve 37. minutě Senegal zahrozil. Polský brankář Szczęsny by míč býval chytil, ale bránící hráč ho nešťastně tečoval do odkryté brány. Šanci na vyrovnání měl Lewandowski. Ze standardky obstřelil zeď, ale brankář jeho střelu vytěsnil. V 60. minutě došlo ke spornému momentu, kdy byl Senegalský hráč ošetřován a tudíž byl za postranní čárou. Jenže rozhodčí ho na hřiště vypustil v moment, kdy Polský obránce dával "malou domu". O Niangovi pochopitelně asi nevěděl žádný z Poláků, takže ten využil situace a dokázal zvýšil na 2:0. Polsko dokázalo pak už jen snížit v 86. minutě ze standardní situace.