20.června 2018

Sestřih: Domácí Rusko jede na 100 %! Po Saúdské Arábii včera smetlo i Egypt v čele se Salahem 3:1 obrázek

Fotbalisté Ruska mají po včerejším vyhraném už druhém utkání v základní skupině 6 bodů a až neuvěřitelné skóre 8:1. Ten jediný inkasovaný gól navíc dostali z penaltového kopu právě od Salaha. Fotbalisté Ruska mají velmi blízko k historickému úspěchu na MS. Pokud Uruguay ve středu neprohraje se Saúdskou Arábií, mají jistotu postupu do osmifinále bez ohledu na výsledek svého posledního utkání.

Rusko vstoupilo od první minuty do zápasu aktivněji, avšak gólovou šanci si v prvním poločase nevypracovali. Svou možnost postupně propásli: Ignaševič, Golovin nebo Čeryšev. Na druhé straně tomu bylo podobně, když se neprosadil Hasan, Muhsín ani Salah.

Zvrat utkání nastal až v druhém poločase, kdy nepřesně střílel Zobnin, ale jeho střelu usměrnil Fasí do vlastní brány. Následoval opět tlak Rusů, který vyústil gólem, který dával Čeryšev po skvělé přihrávce od Fernandese. Ani ne za tři minuty přišla pro Egypťany další rána, protože centrovaný míč skvěle zpracoval Dzjuba, obehrál kličkou obránce a poslal míč k tyči. Rusko vedlo už 3:0!

Jediný gól pro Egypt dal již zmiňovaný Salah, který 15 minut před koncem utkání proměnil penaltu. Původně však rozhodčí nařídil pouze přímý kop těsně na hranici pokutového území, ale po konzultaci s video rozhodčím svůj verdikt změnil.