19.června 2018

Dej sem tu kapitánskou pásku. Kane zachránil Anglii v prodloužení

Dej sem tu kapitánskou pásku. Kane zachránil Anglii v prodloužení obrázek

Duel mezi jedním z favoritů a outsiderem celého MS nedopadl tak jasně, jak by někteří očekávali a doufali. Anglie zvítězila těsným rozdílem (2:1) nad Tuniskem.

Skóre otevřel v 11. minutě kapitán Anglie Harry Kane pohotovou dorážkou po rohovém kopu a hlavičce, kterou brankář ještě dokázal vytěsnit. Na Kanovu dorážku byl ale už krátký. Radost a klid Anglie netrval dlouho, protože ve 35. minutě dostalo Tunisko příležitost srovnat z penalty. Fardžaní Sasí tuto možnost využil a stav byl 1:1. Po přísně nařízené penaltě proti Anglii došlo ke dvěma téměř ragbyovým skládkám Anglických hráčů, ale rozhodčí zůstával v klidu. V druhé půli Tunisané neměli moc šancí, protože Anglie převážně držela míč a snažila se dostávat k šancím. To se ale moc nedařilo. Favorita utkání ale spasil kapitán Kane když v první minutě nastavení hlavičkou uklidil míč přesně za záda brankáře. Za vyrovnaného stavu se Tunisané pochopitelně snažili zdržovat a tak došlo i na vtipné momenty, kdy například střídal kapitán a jakoby nevěděl, komu má předat kapitánskou pásku a tak mu ji rozhodčí musel vzít, hráče poslal střídat a pásku dal nejbližšímu hráči, který už ji předal tomu správnému.