15.června 2018

Egypt bránil, Suaréz neproměnil svoje šance, Uruguay ale gólem v 90. minutě vyhrála obrázek

Druhý zápas skupiny A fotbalového mistrovství světa 2018 v Rusku proti sobě odehrály reprezentace Egypta a Uruguaye. V sestavě Uruguayské reprezentace nechyběli hvězdní útočníci Suaréz s Cavanim. Na druhé straně největší hvězda egyptské reprezentace Salah, zůstala jen na lavičce náhradníků.

V celém zápase měli lehce navrch fotbalisté Urugaye, nicméně v zakončení buď pohořeli na obraně Egypta, nebo na výborném brankáři Shenawym. Rozdílový gól padl v 90. minutě po standardní situaci, rozehrávané u rohového praporku, které se ujal Sanchez a na jeho povedený centr do útočného pásma si naskočil Gimenez a hlavou zakončoval za záda bezmocného brankáře.

Uruguay tak utkání vyhrála 1:0 a v tabulce jí patří druhé místo hned za fotbalisty domácího Ruska.