Tenis
11.června 2021

Fantastická Krejčíková je ve finále. A může v něm být dvakrát! Dnes hraje semifinále čtyřhry

Fantastická Krejčíková je ve finále. A může v něm být dvakrát! Dnes hraje semifinále čtyřhry obrázek

Barbora Krejčíková se nachází v životní formě. I přes obrovskou chybu hlavního sudího zvládla vypjatou koncovku třetího setu a může slavit premiérový postup do finále Roland Garros. A aby toho nebylo málo, dnes bude po boku Siniakové bojovat o účast ve finále čtyřhry.

Ale pěkně popořadě. Semifinále singlu bylo pro Krejčíkovou životním úspěchem, ale ve stejné pozici byly i tři další semifinalistky. Duel Krejčíkové se Sakkariovou se nejdříve vyvíjel lépe pro českou hráčku, když vyhrála první set. Ve druhém ale na Řekyni nestačila a rozhodnout musel set třetí a v něm se děly divy. Krejčíková byla několikrát míček od vyřazení, ale se vším si poradila, a naopak zbýval jeden míček k vítězství jí. A ten přišel. Sakkariová zahrála do autu a Krejčíková začala slavit. Jenže hlavní sudí chybně míček označil za dobrý. Dál ten příběh asi znáte. Krejčíková moc nediskutovala a na pohled zůstala relativně klidná. Game prohrála, ale v celém zápase nakonec zvítězila a nyní už jí postup do finále nikdo nesebere.

Účastí ve finále dvouhry French Open to pro Barboru Krejčíkovou ale nemusí skončit, protože dnes se po boku Kateřiny Siniakové představí v semifinále čtyřhry. Má tak šanci vybojovat další postup do finále a už nyní pohádkový turnaj proměnit v ještě pohádkovější. Únava je na Krejčíkové samozřejmě už znát, ale jistě je fyzicky dobře připravena a s nástupem na kurt zapomene na veškerou únavu z posledních několika náročných dnů a popere se o senzační úspěch.

X