Tenis
15.února 2021

Karolína Muchová poprvé v kariéře postoupila do čtvrtfinále Australian Open! Bude hrát proti světové jedničce

Karolína Muchová poprvé v kariéře postoupila do čtvrtfinále Australian Open! Bude hrát proti světové jedničce obrázek

V pavouku ženské dvouhry na prvním Grandslamu sezóny už zbývá poslední česká zástupkyně, která se za pár okamžiků utká o účast ve čtvrtfinále. Je jí přemožitelka Karolíny Plíškové, Karolína Muchová.

Soupeřkou Muchové v tomto osmifinále bude dobře hrající Mertensová. Ta vyhrála přípravný turnaj Gipsland Trophy a za rok 2020 má na tvrdém povrchu příznivou bilanci 17 výher a 7 proher. Z posledních zápasů má navíc cenný skalp Svitolinové, Bencicové a dalších kvalitních tenistek.

V kontrastu s rozjetou Mertensovou je tu Muchová, jež v Australian Open měla relativně lehkou cestu až do osmifinále. Nejdříve hrála proti soupeřce až z třetí stovky žebříčku. Pak proti momentálně bídně hrající Ostapenkové a nakonec proti Plíškové, které je sice kvalitní hráčkou, ale předvádí nevyrovnané výkony. Prohrát set ze stavu 5:0. Posuďte sami.

Jak je vidět, favoritkou bude Mertensová. Muchová z loňského Australian Open obhajuje účast v osmifinále, takže si může jedině polepšit. Vzhledem k tomu, že předchozí zápasy na kurtu, kde se bude hrát měly rychlý průběh, utkání by mělo začít podle časového plánu, tedy v 8:00.

Doplněno: Muchová skvělým způsobem zvrátila vývoj utkání a ve dvou setech zvítězila 7:6 a 7:5. Poprvé v kariéře se probojovala do čtvrtfinále Grandslamu a o účast v semifinále se utká s domácí Bartyovou, která je momentálně světovou jedničkou.

X