Tenis
11.února 2021

Obhájkyně titulu končí ve 2. kole. O to větší šance pro Plíškovou i Muchovou, které postupují obrázek

Jestli bylo vyřazení Petry Kvitové překvapením nebo přímo senzací, tak je dnešní výsledek jednoho ze zápasů druhého kola Australian Open doslova šokem, protože obhájkyně titulu v něm ve dvou setech prohrála a v turnaji končí. Sofia Keninová byla sice až čtvrtou nasazenou hráčkou, ale měla obhajovat loňské vítězství. Nepřekonatelnou překážkou jí byla Estonka Kaia Kanepiová. Keninová zahrála jen 10 vítězných úderů a naopak udělala 22 nevynucených chyb. Sečteno podtrženo, hotovo bylo už za 64 minut a výsledné skóre ukazovalo 3:6 a 2:6.

Karolína Plíšková úspěšně zvládla svůj reparát, když se po 8 dnech znovu utkala s Collinsovou. V přípravném turnaji těsně podlehla, ale nyní nezaváhala a zvítězila 7:5 a 6:2. Ve třetím kole si zahraje i Karolína Muchová, protože úspěšně zvládla své utkání. Ve druhém setu dokonce získala šest her v řadě a může slavit postup.

Plíškovou s Muchovou bohužel nenapodobila Barbora Krejčíková. Ve druhém setu svedla statečný boj proti Rusce Alexandrovové, ale nakonec prohrála a v Australian Open končí. Životní zápas momentálně svádí Tomáš Macháč, který první dva sety prohrál, ale třetí senzačně získal na svou stranu a bojuje dál. Soupeřem mu je světová desítka Matteo Berrettini. Utkání můžete sledovat online.