Ostatní
23.října 2020

F1 je v Portugalsku po 24 letech. Nenechte si ujít závod, kvalifikaci ani tréninky

F1 je v Portugalsku po 24 letech. Nenechte si ujít závod, kvalifikaci ani tréninky obrázek

Tento víkend nám nabídne zajímavou podívanou. Koronavirus se promítl i do závodů formule 1 a značně pozměněný kalendář nás letos po 24 letech zavede do Portugalska, kde se pojede 12. závod letošní sezóny. Jezdce s jejich týmy přivítají prořídlé tribuny na okruhu v Algarve, kde v roce 2008 jely testovací jízdy F1, ale samotný závod tam bude poprvé.

Podle dostupných informací by F1 v Portugalsku mělo živě sledovat 27 500 diváků. To je zhruba třetina kapacity celého okruhu, ale zároveň maximum, kolik vláda vzhledem k místním podmínkám dovolí. Ačkoli se prodalo více než 30 tisíc vstupenek, stále je možné, že se pojede závod bez přítomnosti diváků.

V každém případě to nic nezmění na faktu, že první trénink je již za námi. Vyhrál ho Valtteri Bottas a hned za ním byl Lewis Hamilton, jež bude usilovat o důležité 92. vítězství v kariéře, které by ho osamostatnilo na čele historických tabulek před legendárním Michaelem Schumacherem.

Druhý trénink je na programu v 16:00. Následovat bude sobotní kvalifikace a pak samotný nedělní závod. Sledujte informace zde na webu.

X