MS v hokeji 2021
24.května 2021

MS: Česko - Bělorusko. Už je třeba začít vyhrávat

MS: Česko - Bělorusko. Už je třeba začít vyhrávat obrázek

Letošní MS je tak trochu podivné. Kanada i Švédsko prohráli zatím všechny své zápasy, zatímco Kazachstán je se dvěma výhrami na nájezdy na druhém místě skupiny B. A soupeři Kazachstánu nebyli Italové nebo Britové, nýbrž domácí Lotyši a Finové, takže týmy, které by měli být hokejově na vyšší úrovni než Kazaši. Švédsko prohrálo zatím s Dánskem a Běloruskem, kanadští mladíci zatím dali jenom jeden gól a prohráli s USA a Lotyšskem. A jestli svojí hru nezlepší, tak je ještě můžou porazit Norové nebo právě Kazaši. No prostě MS plné překvapení.

Česká reprezentace je jedním z těch (nemilých) překvapení. Tým, který na Českých hokejových hrách oplýval pohybem, lehkostí, rychlostí, důrazem na mantinelech a kombinační hrou je najednou zadřený. Jakoby větší kluziště najednou vymazalo všechny ty kladné vlastnosti a hra není ani rychlá, ani důrazná, přihrávky nejsou přesné a obranná hra taky trochu hoří. Za dva zápasy jsme dostali 9 gólů (větší příděl na šampionátu má už jen Británie a Itálie) a to prostě není dobrá vizitka obranné stránky hry. Velkou část obdržených gólů jsme inkasovali při hře v oslabení, což je taky proti Českým hokejovým hrám změna, ale asi logické vyústění toho, že se soupeřem nedokážeme držet krok, tak faulujeme.

Zbývá jen doufat, že si naši hokejisté více přivyknou na široké kluziště a přidají na rychlosti a důrazu. Tím by mohlo ubýt zbytečných faulů a inkasovaných gólů z přesilovek. Je prostě třeba začít na ledě dřít, rychle přistupovat, přesně kombinovat a pak můžeme pomýšlet na možnost přechodu přes čtvrtfinále - zatím však nemáme k postupu ze skupiny ani o bod více než před začátkem šampionátu.

Dnes hrajeme od 19:15 s Běloruskem. Ti sice taky nejsou žádní extra střelci branek, ale potrápit soupeře umí - podobně jako Švýcaři. Nezbývá nám nic jiného, než si večer zapnout televizi a doufat, že naši trenéři dokáží připravit tým na zápas, ze kterého jsou prostě body nutné.

X