MS v hokeji 2019
13.dubna 2019

Video: Jakub Voráček bude opět v národním týmu MS v hokeji 2019! Podívejte se na video!

Card image

Jakub Voráček, hvězda světového hokeje, který aktuálně působí v NHL, kde hraje za tým Philadephie, potvrdil svou účast na letošní MS v hokeji 2019 na Slovensku. Svou účast a chuť bojovat o medaile na MS v hokeji potvrdil Jakub Voráček na setkání s novináři po ukončení letošní sezóny v NHL.

Jakub Voráček je v devětadvaceti letech nejlépe placený českým hokejistou a tak není pohyb, že s ním jak trenér národního týmu Miloš Říha, tak i generální manažer národního týmu Petr Nedvěd počítají. Voráček má za sebou již 5 startů na světových šampionátech v ledním hokeji. V roce 2010 získal na MS v hokeji v Německu s národním týmem zlatou medaily a o rok později zabodoval v řadách české reprezentace v boji o bronz. V letošní sezóně NHL odehrál za tým Philadephia Flyers celkem 78 zápasů a dal 78 gólů + 46 asistencí.

Je jasné, že na MS nebude hrát Jakub Voráček sám, ale v českých barvách by se mohli představit i další: například: Radko Gudas, Filip Chytil, kteří svou účast zatím jen přislíbili, dále se nabízím Filip Hronek z Detroitu, Martin Nečas, Filip Zadina, David Kämpf nebo Libor Šulák. Naopak opět nedorazí Filip Zadina a letos se omluvil i Roman Červenka.

Jelikož letošní zápasy MS v hokeji začnou trochu déle než obvykle je možné, že tým doplní i další hvězdy z NHL. Přijet podpořit český nároďák by tak mohl například David Pastrňák nebo David Krejčí, kteří se nechali slyšet, že pokud pro ně skončí boj o Stanley Cup, přijedou na MS v hokeji 2019! Do branky by mohl nastoupit Petr Mrázek a Pavel Francouz.

V týmu určitě nebudou chybět také hráči, kteří působí v Evropě: Dominik Kubalík, Jan Kovář, Jiří Sekáč, Michal Řepík nebo Michal Jordán. Zájem má vedení české hokejové reprezentace také o jména jako Milan Gulaš nebo Marek Kvapil.

Video z nominace českých hráčů zatím nemáme a na rozhovory s manažerem či trenérem se určitě dívat nechcete, takže se pojďte podívat na slibované nejlepší momenty Jakuba Voráčka:

X