NHL
8.dubna 2019

Play-off NHL je tady! Osmifinálové duely začínají už ve středu v noci

Card image

Základní část NHL je za námi a už se těšíme na bitvy v play-off. Představíme si jednotlivé dvojice osmifinále a připomeneme české hráče v jednotlivých týmech.

Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets
Boston Bruins - Toronto Maple Leafs
Washington Capitals  - Carolina Hurricanes
New  York Isanders  - Pittsburgh  Penguins
Nashville  Predators - Dallas Stars
Winnipeg Jets - St. Louis Blues
Calgary Flames - Colorado  Avalanche
San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

Největší české zastoupení budou mít duely San Jose s Vegas, kde se představí Tomáš Hertl, Lukáš Radil a Radim Šimek. V sérii Tampy Bay s Columbusem  se ukáže Jan Rutta a Ondřej Palát. Za Washington určitě zasáhne do bojů Jakub Vrána a možná i Jaškin - ti se budou snažit překonat skvěle chytajícího brankáře Caroliny Petra Mrázka. Za Boston nastoupí David Krejčí a David Patrňák, za Dallas Roman Polák a Radek Faksa a za Pittsburgh Dominik Simon. Jedinou sérií bez českého zastoupení budou zápasy Winnipegu se St. Louis.

Další čeští hráči se nacházejí na farmách osmifinalistů a v případě zranění by mohl některý z nich zasáhnout. V záloze tak zůstávají Jakub Zbořil, Daniel Vladař, Dominik Mašín, Martin Nečas, Vítek Vaněček, Martin Kaut, Pavel Francouz, Josef Kořenář, Adam Musil, Michael Špaček, Tomáš Hyka, Ondřeje Válu a Filipa Pyrochtu.

První zápasy začínají v noci 10. dubna a jako první se utkají Tampa s Columbusem, Islanders s Pitssburghem, Nashville s Dallasem, Winnipeg se St. Louis a San Jose s Vegas.
Ve čtvrtek v noci jsou pak na programu první zápasy mezi Bostonem a Torontem, Washingtonem a Carolinou a Calgary s Coloradem.

X