Evropská liga
17.srpna 2018

Sigma Olomouc porazila Kajrat a zahraje si o postup do základní skupiny Evropské ligy

Card image

Fotbalisté Sigmy Olomouc měli výbornou výchozí pozici z prvního zápasu, v němž doma porazili Kajrat v předkole Evropské ligy 2:0. Do odvety tak měli dobré vyhlídky na postup do finále předkola. Na hřišti kazašského celku navíc předvedli výborný výkon a i v odvetě zvítězili. Tentokráte 2:1.

V odvetě se museli Olomoučtí obejít bez opor Vepřeka a Pilaře. Ty nahradili Hála a Zahradníček. Změnu v sestavě provedl i Karjat, který vyměnil brankáře, stopera, a na levém okraji obrany dostal šanci mladík Alip.

První šanci zápasu měli kazaši, ale nepřekonali olomouckého brankáře Buchtu. Naopak na druhé straně otevřel skóre v 19. minutě Nešpor, který po prodlouženém autovém vhazování  poslal míč k levé tyči a překonal brankáře. Zakočený Karjat do poločasu nic nevyslel pár šancí, ze kterých se ale neprosadil. Naopak na druhé straně se do šancí dostávala Sigma, která vysunula presink. V prvním poločase už ale na změnu stavu nedošlo.

Po přestávce pokračovala převaha olomouckých fotbalistů ,a už v 51. minutě navýšila svůj náskok z přímého kopu, kterým Houska vymetl šibenici. Kajrat byl už v téměř bezvýchodné situaci, protože na postup by nyní potřebovali nastřílet 5 gólů. Ani přes to ale nic nezabalili a ze závaru před bránou vytěžili gól, který vstřelil Eppel. To sice fotbalisty kazašského Kajratu nakoplo. Nicméně v 75. minutě byl tlak Kajratu ukončen faulem Filipeho, který obdržel od rozhodčího druhou žlutou kartu a odešel předčasně do sprchy. Pak už si Olomouc bez problémů pohlídala závěr utkání a dovedla ho do vítězného konce. V nastavení ještě viděl červenou kartu Isael, který zřejmě neunesl prohru svého týmu. Olomouc vyhrála 2:1 a postoupila do posledního zápasu předkola, ve kterém ji čeká soupeř z úplně jiné ligy. Narazí totiž na španělskou Sevillu, za kterou chytá český gólman Tomáš Vaclík.